Neděle, 4 prosince, 2022
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyPorovnanie Hola VPN Premium vs Free VPN Planet: V čom je ktorá...

Porovnanie Hola VPN Premium vs Free VPN Planet: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Hola VPN Premium, alebo toho viac ponúka iTop VPN Pro? Dôkladne sme zmerali parametre oboch služieb, pričom konečné skóre je 6,8/10 vs 7,6/10.

Test rýchlosti Hola! VPN Premium vs iTop VPN, Ktorá je lepšia?

Rýchlosť pripojenia patrí najdôležitejšie parametre pri VPN, a platí to aj o Hola! VPN Premium a iTop VPN Pro.

Priemer downloadu pri prvej VPN dosiahol 112 Mb/s, druhá testovaná VPN sťahovala dáta priemernou rýchlosťou 68 Mb/s. Hola! VPN Premium sa ukázala byť o 44 Mb/s rýchlejšie v porovnaní s iTop VPN Pro.

Z meraní vyplynulo, že priemerný upload u Hola! VPN Premium činil 35 Mb/s. iTop VPN Pro sme namerali upload 63 Mb/s, je teda o 28 Mb/s rýchlejšie.

Parameter rýchlosť odozvy dosiahol pri prvej VPN hodnotu 27 ms. Čas odozvy u iTop VPN Pro laboratórium nameralo 21 ms. Pre rýchlosť odozvy platí, že nižšia hodnota je výhodnejšia, teda Hola VPN Premium sa ukázala o 6 ms horšie.

Priebežný výsledok Hola VPN Premium – iTop Pro VPN zatiaľ je 6/10 : 5/10.

Vie Hola! VPN Premium prehrávať Netflix?

Dostatočná rýchlosť downloadu je dôležitá pre bezproblémové odblokovanie Netflixu, Hola Premium VPN túto celkom dôležitú funkciu zvláda. Pri väčšine VPN sa stačí pripojiť a zvoliť krajinu, iTop VPN Pro Netflix odomknúť nevie.

S VPN je možné odblokovať aj videá nedostupné v Česku, pričom iTop Pro VPN takú schopnosť ponúka. Druhá z porovnávaných VPNek funkciu odblokovania videí na YouTube zvláda.

Ďalšími dôležitými funkciami VPN je multi-hop pripojenie, ochrana DNS a Tor. Napríklad Hola Premium VPN ponúka ochranu pred únikom DNS a iTop VPN napríklad ponúka zaradenie stránok na whitelist.

V časti Funkcia je tak skóre 10/10 : 5/10.

Obstojí Hola VPN Premium v ponuke počtu serverov a krajín?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, Hola VPN Premium má v ponuke 6500 serverov, v katalógu iTop Pro VPN sme sa dopočítali 1260 serverov. Prvý z porovnávaných VPN tak ponúka o 5240 viac .

Dôležitá je tiež ponuka krajín so servermi, u iTop VPN Pro v okamihu písania článku bol 5. Druhá z porovnávaných VPN má 220, čo je o 209 viac. Tu tak víťazí.

Odporúčame sledovať aj parameter počtu zariadení, ktorých Hola VPN Premium pripojí 10. iTop Pro VPN súčasne pripojí 5 zariadenia. Kompletný prehľad parametrov si prečítajte v článku najlacnejšie VPN.

Aké platformy zvláda Hola! VPN Premium a aké zvláda iTop Pro VPN?

Podporované systémy patria medzi najdôležitejšie parametre, Hola VPN Premium zvládne Android, pokrýva prístroje iPhone. Druhá iTop VPN Pro iOS zabezpečí, prístroje s OS Android dokáže ochrániť.

Krajina pôvodu VPN zohráva úlohu pri zdieľaní informácií o používateľoch s políciou, pretože sa riadi miestnymi zákonmi. Hola! VPN Premium formálne vznikla v Izraeli. Druhá porovnávaná VPN má pôvod v Hongkongu.

Appka Hola! VPN Premium nie je k dostaniu v slovenčine, iTop VPN slovensky tiež nevie.

Pri známkovaní podporovaných platforiem dosiahla Hola! VPN Premium známky 10/10, iTop VPN získava hodnotenie 10/10.

Predplatné Hola Premium VPN a iTop VPN

iTop Pro VPN si je možné predplatiť už od 2,32 € mesačne, predplatiť druhú z VPN si môžete už od 3,02 € mesačne. Známka za pomer cena/funkcia je 5/10 pre prvú, respektíve 10/10 pre tú druhú.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek