Pátek, 3 února, 2023
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyJe možné vyhnúť sa inflácii a vysokým nákladom pri podnikaní?

Je možné vyhnúť sa inflácii a vysokým nákladom pri podnikaní?

Máte firmu, alebo prevádzkujete reštauráciu, či kaviareň? Trápia Vás aktuálne vysoké ceny vstupov, dopravy? Máme pre Vás riešenie, ako tieto náklady znížiť.

Ceny všetkých materiálov i energií strmo rastú, a tak treba dopredu všetko starostlivo prepočítať. Je to dané okrem iného aj najvyššou infláciou za posledných 24 rokov. Nech už máte akúkoľvek firmu, tak pri zvyšujúcich sa nákladoch je taktiež nutné zdvihnúť Vaše konečné ceny. To môže znížiť záujem zákazníkov, alebo sa môžu rozhodnúť v konečnom dôsledku pre konkurenčnú firmu, ktorá bude lacnejšia.

Ako teda znížiť náklady? Vieme, ako na to! Vyskúšajte bezplatné medzinárodné trhovisko merXu a uvidíte, že sa Vám to, a nielen cenovo, oplatí.

Predajná online platforma merXu
merXu.com je bezplatné európske online trhovisko pre firmy a živnostníkov sprostredkujúce online nákup a predaj produktov a služieb z regiónu strednej a východnej Európy, konkrétne z 8 krajín – Česká republika, Nemecko, Slovensko, Poľsko, Estónsko, Litva, Maďarsko a Rumunsko.

Cieľom merXu je podporovať podnikateľov pomocou poskytovania komplexných služieb a nástrojov na obchodovanie na lokálnom i zahraničnom trhu.

Platforma merXu je zabezpečeným obchodným prostredím, ktoré spája preverených kupujúcich aj predajcov a umožňuje im vykonávať transakcie priamo alebo prostredníctvom dopytu.

Veľmi jednoducho. Či ste malý živnostník, alebo veľká firma, stačí sa do tohto trhoviska zadarmo zaregistrovať a začať hľadať lacnejšie produkty, než bežne používate. Môžete samozrejme do tejto platformy nahrať aj Vaše výrobky.

Svoje služby môžete ponúkať v sekcii Služby, a tiež sa pridať do sekcie Dodávatelia, v ktorej môžete nájsť zaujímavých českých i zahraničných partnerov.

Produkty sa dajú vyhľadávať ako v kategóriách, tak aj podľa ich názvu. Pokiaľ aj napriek tomu nenájdete výrobok alebo službu, ktorú by ste potrebovali, stačí zadať dopyt a obratom sa Vám prihlási vhodný dodávateľ. Ako na správnom trhovisku, môžete o cenách a detailoch dodávky samozrejme vyjednávať. Pokiaľ nakupujete vo veľkom napríklad stavebný materiál, dodávateľ Vám rád ponúkne množstevnú zľavu.

Ďalšou veľkou časovou a finančnou výhodou je skutočnosť, že všetko zadávate len v slovenskom jazyku a platforma všetko potom preloží do ďalších 7 lokalizácií sama. Materiál a vybavenie tak nepopytujete po jednotlivých firmách, ale rovno u všetkých dodávateľov v 8 rôznych krajinách, zaregistrovaných na merXe.

merXu rieši výpadky na lokálnom trhu
Nedávna situácia ukázala, že aj v dnešnej dobe je možné sa stretnúť s nedostatkom materiálu v celej republike. Čo nie je možné nakúpiť lokálne, tak ľahko zaobstaráte napríklad v Estónsku a za oveľa lepšiu cenu, než ste nakupovali doteraz. Cena dopravy z iných krajín nie je tiež na prekážku, pretože merXu hradí náklady na dopravu pri tuzemských aj cezhraničných transakciách. Kto si vie náklady spočítať, vie že používať merXu sa oplatí. Malá zmena v myslení tak môže posunúť vaše podnikanie veľa vpred a získať obrovskú konkurenčnú výhodu.

merXu pre každého podnikateľa
Toto bezplatné trhovisko ponúka nielen možnosti, ako znížiť svoje náklady na materiál, ale aj príležitosti na predaj vlastných výrobkov a služieb u nás aj na zahraničných trhoch, na ktorých môžete nájsť aj dlhodobých dodávateľov alebo odberateľov.
Záleží teda len na Vás, ako dokážete výhody bezplatného členstva v tejto platforme pre svoje podnikanie čo najlepšie využiť.

Za skúšku nič nedáte
Za platformou merXu stojí zakladateľ webu Aukro.cz, Václav Liška. To je dosť solídny dôvod, prečo veriť tomu, že sa z merXu stane nový štandard obchodovania. Kľúč je v tom, aby merXu v krátkom čase začalo používať veľa firiem a na jednom mieste sa tak zišli milióny nakupujúcich a predávajúcich. Prečo nebyť medzi nimi?

zeny

2 KOMENTÁŘE

Mohlo by Vás zajímat

PR článek