Neděle, 4 prosince, 2022
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodySymbolika vody

Symbolika vody

Symboly vody sú rovnako staré ako ľudstvo a existujú už tisíce rokov. Sú hlboko späté so všetkými kultúrami, a to nielen ako symbol prežitia, ale aj ako mystický prvok, ktorý dláždi cestu životu.

Symboly vody sú hlavným prvkom mnohých duchovných rituálov a odrážajú omladenie, očistu a liečenie. To je však iba zhrnutie.

Voda má v rôznych kultúrach a náboženstvách špecifické vyobrazenia. Má však aj všeobecné významy, ktoré sú všetkým spoločné.

Mnoho ľudí po celom svete verí, že voda je symbolom života, pretože je úzko spojená so zrodením a omladením. Je symbolom fyzického i duchovného zrodenia. Dieťa sa môže narodiť až po tom, čo matke praskne voda, a rovnako tak duchovná regenerácia je možná až po tom, čo sa jedinci očistí.

Vďaka svojmu prúdeniu a pohybu je voda bežne zobrazovaná ako symbol zmeny. Nikdy nie je obmedzená na jedno miesto a mení svoju podobu, aby sa stala riekou, vodopádom, morom alebo oceánom. 

Tento neustály pohyb vody často využívajú svätci a svätí ľudia, aby inšpirovali ľudstvo k tomu, aby sa prispôsobovalo zmenám a nebálo sa ich.

Chcete sa prečítať viac o ďalších zaujímavých témach, šperkoch, móde alebo drahých kameňoch? Pozrite sa na náš blog. Môžete si tu napríklad prečítať o zaujímavých korundoch alebo o podceňovanej krásne žltej síre.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek